Újabb rész kezdődik a hatodik éve (zárva) tartó Tiszaligeti Fürdő szappanoperájában, miután a kormány nemrég bejelentette annak 2025-re tervezett befejezését.
A nagyszabású beruházás, amely kezdetben 7,7 milliárd forintos költségvetéssel indult, majd 10 milliárdra duzzadt, országos szinten is jelentős fürdőfejlesztésnek számít. Bár a pontos nyitási dátum még mindig nem ismert, a közelmúltban tartott fürdőbejárás során készült fotók biztatóak, noha már tavasszal is 90-95 százalékos készültségről számoltak be – írja a szol24.hu.
Szolnok különleges helyzetben van fürdővárosi szempontból, hiszen négy minősített gyógyvizet adó termálkúttal rendelkezik. Sajnos ezek kihasználtsága jelenleg nem optimális, különösen mivel a patinás Tisza Szálló fürdőrészlege továbbra is zárva tart. Ugyanakkor egy új szállodafejlesztés keretében további fürdővel bővülhet a város kínálata a jövőben. Ugyanakkor az, hogy 2021-re ígérték a Tiszaligeti Fürdő megnyitását, és 2019 óta nincsen strand Szolnokon, sokakban megbotránkozást kelt.
Örömteli hír viszont, hogy újra megnyitotta kapuit a történelmi jelentőségű Tiszaörsi Termálfürdő a karbantartási szünet után. Ez a retrós hangulatú létesítmény az ország egyik legrégebbi termálstrandjaként különleges helyet foglal el a hazai fürdőkultúrában.
A Nagykunság térségének fürdőkínálata kiemelkedő: négy gyógyvizes fürdő, három gyógyfürdő és egy hivatalos gyógyhely várja a látogatókat egész évben. A berekfürdői, karcagi, kisújszállási és túrkevei létesítmények mindegyike rendelkezik minősített gyógyvízzel, kedvező árakon kínálva szolgáltatásaikat. Különösen említésre méltó Berekfürdő, amely 2021-ben elnyerte a gyógyhely minősítést. Míg Berekfürdő, Karcag és Kisújszállás hivatalosan is gyógyfürdő státusszal büszkélkedhet, addig Túrkeve, bár nem minősül gyógyfürdőnek, szintén számos fürdőgyógyászati kezelést kínál vendégeinek.
Fotó: szol24.hu