Ideiglenesen be kellett zárni Székelyföld egyik legismertebb turisztikai célpontját, a parajdi sóbányát. Az intézkedésre azért volt szükség, mert víz szivárgott be a területére, a bánya munkatársai pedig nem akarják veszélyeztetni a látogatók biztonságát.
A közkedvelt székelyföldi turisztikai létesítmény szerdán Facebook-oldalán közölte, hogy „műszaki problémák miatt” meghatározatlan időre bezár – olvasható az MTI közleményében.
A sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága, amit 2023-ban mintegy 570 ezer fő keresett fel. A 120 méterrel a földfelszín alatt elhelyezkedő látogatható csarnokokban játszóterek, foglalkoztató és kikapcsolódási terek, ökumenikus kápolna és moziterem is várja a turistákat.
Jótékony mikroklímája miatt egészségeseknek és betegeknek is ajánlott időt tölteni a tárnákban, mivel az képes segíteni a relaxációban, a szervezet regenerálódásában, és számos egészségügyi panaszra is jótékony hatással van.
A SÓBÁNYÁT A PÜNKÖSDI IDŐSZAKBAN TURISTÁK EZREI KERESIK FEL ÚTBAN A CSÍKSOMLYÓI BÚCSÚBA MENET VAGY JÖVET.
A Marosvásárhely és Csíkszereda között elhelyezkedő sóbányát érintő műszaki problémát a székelyhon.ro beszámolója szerint az okozta, hogy területére április 18-a óta befolyik a szomszédos Korond-patak vize, amely a sós medertalajt kimosva tört utat magának. A bánya turisztikai részlegének bezárását biztonsági okokból rendelte el az Országos Sóipari Társaság (Salrom),
EMIATT PEDIG A KITERMELÉSI RÉSZLEGEN SEM ZAJLANAK MUNKÁLATOK.
A Maros Vízügyi Igazgatóság is megerősítette, hogy a sóbányába április 18. óta jut be a Korond-patak vize,
AMINEK A SZAKEMBEREK ÚGY PRÓBÁLJÁK ELEJÉT VENNI, HOGY A KRITIKUS SZAKASZON A PATAK VIZÉT HÁROM VEZETÉKBE TERELTÉK.
A szakemberek jelenleg is ellenőrzés alatt tartják a helyzetet és meghozzák a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy megállítsák a víz behatolását, ami komoly gondokat okozhat a tárnákban.
A vízügyi igazgatóság bejegyzése szerint a kritikus szakaszt három 127 méter hosszú vezetékkel „hidalják át”, de egy szivattyút is a helyszínre szállítottak. Ennek használatára a bánya, valamint a vízügy parajdi és gyergyószentmiklósi alkalmazottait is betanították, emellett a patak vízszintjét is folyamatosan ellenőrzik.
ELŐZŐ ÉVBEN A NYÁRI IDÉNYBEN SZEMBESÜLTEK HASONLÓ PROBLÉMÁVAL, AMINEK ORVOSLÁSA VÉGÜL KÉT HÓNAP KIESÉST EREDMÉNYEZETT.
MTI
Fotó: maszol.ro