Amikor az ember utazik, szinte mindig kihívás megtalálni az optimális méretű táskát, amibe minden szükséges cucca befér. Ha azonban repülővel utazol, még egy fokkal nehezebb lehet a dolgod, itt ugyanis vannak megkötések arra vonatkozóan, hogy mennyi és mekkora csomaggal szállhatsz fel a gépre. Vajon milyen bőröndöt érdemes választani egy repülőúthoz?
Nézd meg a légitársaság követelményeit!
Ha eddig még nem repültél, jó támpont lehet, ha megnézed a légitársaság oldalán a csomagokra vonatkozó szabályozásokat. Általában elmondható, hogy egy kézi poggyászod lehet, ami mehet veled a fedélzetre, a nagy bőröndöt ugyanakkor fel kell adni, és a raktérbe kerül. A WizzAir esetében némi plusz költségen lehetőség van egy további kézi poggyászt is az utastérbe vinni.
A feladott poggyászért mindenhol fizetni kell, míg a kézipoggyászból egy többnyire ingyenes, azaz a jegy ára tartalmazza. Ennek méretét és súlyát azonban igen szigorúan meghatározzák, már csak ezért is fontos, hogy járj utána az adott légitársaság szabályainak. Van, ahol rugalmasabbak, és 1-2 cm eltérést elnéznek, máshol azonban vasszigorral tartják be a szabályokat, és nem kerülhet az utastérbe nagyobb bőrönd.
Ha több utazásra is tervezel, érdemes több légitársaság oldalát is átböngészni, és a legszigorúbbhoz igazítani a bőröndválasztást.
Kemény vagy puha?
Bőröndökből lehet kapni puha fedelűeket és teljesen keményeket is. Felmerülhet a kérdés, hogy melyik a jobb egy repülős utazás során. Nos, a puha előnye, hogy valószínűleg több holmit tudsz belezsúfolni, hiszen valamennyit enged a fedél, van mozgástered. Ez nem tud eltörni, nem üt nagyot, szűk helyeken könnyebb átpréselni.
A kemény bőrönd ugyanakkor lényegesen strapabíróbb, hacsak nem éri nagyon nagy erőbehatás, nem fog eltörni. Nem mellékes az a tény sem, hogy a benne lévő holmiknak nagyobb védelmet tud nyújtani, egy törékeny, sérülékeny tárgy esetén például sokat számíthat, hogy nem nyomódik be véletlenül a fedél. A választás a tied, de érdemes az említett szempontokat mérlegelned.
Néhány további jó tanács:
- Zárható bőröndöt vegyél! A feladott poggyászoddal a célállomásig nem találkozol, és bár a légitársaságok mindent megtesznek azért, hogy biztonságban legyen a cuccod, míg megérkezel, bármikor előfordulhat, hogy valaki kijátssza a rendszert. Nem árt, ha a cipzáron kívül azért más is van, ami védi a poggyászod tartalmát az illetéktelenektől, például egy számkódos zár. Nagyon sok bőröndön van ilyen, érdemes élni a lehetőséggel.
- Gondold át, mekkorára van szükséged! Bár a feladott poggyász esetén elég nagy mozgástered van a méretet illetően, azért nem biztos, hogy érdemes akkora bőrönddel utazni, amibe a fél ház belefér, ha amúgy nincs ennyi cuccod. Arra is gondolni kell ugyanis, hogy mennyire kellemes egy indokolatlanul nagy bőrönddel verekedni a reptereken, illetve a továbbutazás során. Célszerűbb akkorát venni, amekkorát ki is használsz.
- Figyelj a minőségre! A rossz minőségű bőrönd sok problémát okozhat utazás közben. Kinyílik, szakad, törik, ezzel persze veszélyeztetve a holmijaidat is. Inkább vegyél egy kicsit drágábbat, ami igazán jó minőségű, ugyanakkor megbízható! A CCC kínálatában online és offline is szuper bőröndökkel találkozhatsz!