Csongrád-Csanád vármegye igazi kincseket rejt a felszín alatt: gyógyító termálvizei egész évben tömegeket vonzanak a régió fürdőibe. Termálfürdő körképet készített a delmagyar.hu, csokorba gyűjtötték a környék melegvizes fürdőit. Árakból voltak meglepetések.
Az Alföld alatt valóságos termálkincs rejlik és ezt a szegediek, a makóiak és a szentesiek is pontosan tudják. A térség termálfürdői nem csak a helyieket, hanem a turistákat is nagy számban vonzza: van, aki gyógyulni, más lazítani, valaki pedig az alföldi termálvízért érkezik a régióba. Az Év Fürdője is Csongrád vármegyében található, de a térség fürdőkínálata ennél jóval szélesebb. A Dél-Alföldön több gyógyfürdő, termál- és élményfürdő, uszoda, illetve családok számára is alkalmas létesítmény működik, ezek közül több egész évben nyitva tart. Összeszedtük azokat a termálfürdőket a megyében, ahová érdemes elmenni. Az árakat is megnéztük.
Termálfürdő körkép a vármegyében
Szeged ikonikus helye a több mint száz éves Anna Gyógy-, Termál- és Élményfürdő. Az Anna Fürdő természetes gyógykincse az Anna víz, mely külső felhasználásra mozgásszervi betegségek, bőrbetegségek kezelésére, belsőleg légzőszervi betegségek gyógyítására, ivókúraként idült emésztőszervi problémák kiegészítő kezelésére alkalmas. A Google értékelések szerint van, aki már nyolc éve jár ide gyógyulni A fürdő nyitvatartása hétköznaponként reggel hattól este nyolcig, míg hétvégén, mindkét nap reggel héttől este nyolcig tart. Az árak tekintetében a fürdő felnőttek számára szóló, teljes árú belépőjegye, amely a wellness, és termálrészleg használatára is jogosít, 4 000 forintba kerül. A kedvezményes belépőjegy, például diákok, nyugdíjasok számára, ugyanezekre a szolgáltatásokra 3 200 forintért váltható meg.
Szegedtől mindössze 35 kilométerre a felújított Kisteleki Termálfürdő. A termálfürdő 84 fokos hévize mintegy 2000 méter mélyről tör fel a felszínre. A víz különleges kémiai összetételének köszönhetően jól alkalmazható ízületi és mozgásszervi megbetegedések valamint nőgyógyászati panaszok enyhítésére. A Google-on azt írják, hogy csendes és nem túl tömeges fürdő és még a kávé is finom a büfében. A belépő ára 800 és 2500 forint között alakul.
A mórahalmi Szent Erzsébet Gyógyfürdő az év minden napján látogatható. A fürdő különlegessége, hogy négyféle minősített gyógyvízzel rendelkezik, a medencék száma évszaktól függően változik: nyáron 21, télen 16 medencét működtetnek. 2018-ban a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő megnyerte Az Év fürdője versenyt. A fürdő napi belépőjegye korosztálytól függően 4300 és 4700 forint között alakul.
Az algyői Borbála Fürdő Szeged és Hódmezővásárhely között fekszik félúton. Az algyői Borbála fürdőt alig egy hónapja újították fel. Új élménymedencét adtak át még áprilisban. A Google értékelésekből úgy látszik, sokan szeretnek ide járni: „tip-top wellnesz-termál, közepes árakkal” – írják az értékelők. Az árak tekintetében a napi belépőjegy felnőtteknek körülbelül 3 ezer forint, míg diákoknak és nyugdíjasoknak körülbelül 2 ezer forintba kerül.
A Hódmezővásárhelyi Strandfürdő 2200 méter mélyről jövő, 76 Celsius fokos, alacsony keménységű, alkáli-hidrogénkarbonátokban gazdag vizét a Népjóléti Minisztérium 3/Gyf-1994. számú határozata gyógyvízzé nyilvánította. A napijegyért itt, korosztálytól függően, körülbelül 2200 és 3200 forintot kell fizetni.
A makói Hagymatikumot az angol Luxury Travel Guide magazin választotta Európa legjobb családbarát fürdőjének 2018-ban. Nem napra pontosan, de egy éve adták át a makói Hagymatikum fürdő új épületrészét; 12 milliárd forintból megkétszerezték a kapacitását, többek között családi élményzóna, csúszdatorony létesült, illetve egy atlantiszi fantáziavilágot idéző szoborpark. A fürdő ára az előzőekhez képest kicsit húzósabb: egy felnőtt napijegy 5900 forint, míg egy gyermek napijegy 4500 forint. A látogatók szerint a makói Hagymatikum a fürdők fürdője.
Fotó: Makói Hagymatikum élményfürdő csúszda