Épp most ért véget a strandszezon és ilyenkor tudjuk, hogy jellemzően megemelkedik a nőgyógyászati rendeléseken különféle hüvelyi panaszokkal jelentkező hölgyek száma.
Ellen probiotikus tampon
Számos kutatás kimutatta, hogy a nők leggyakrabban valamilyen hüvelyi fertőzés miatt fordulnak orvoshoz és ezek hátterében több, különböző ok, illetve élettani hatás is állhat. Az egészséges hüvelyflóra és annak természetes egyensúlya a női szervezet elsődleges védelmi vonala a különböző hüvelyi és húgyúti fertőzésekkel szemben. Számos tényező hozzájárulhat azonban ahhoz, hogy ez az egészséges egyensúly felboruljon.
De mik azok az aranyszabályok, amelyek betartásával mindezek kockázata jelentősen csökkenthető?
1.) „Lazítani…próbálj meg lazítani…”
A hüvelyi mikroflóra egyensúlyának felborulása mögött nagyon gyakran a stresszes életmód áll. A tartós stressz egyik legjellemzőbb következménye az immunrendszer meggyengülése, a szervezet alkalmazkodó képességének jelentős romlása. Ráadásul az őszi-téli időszakban általában is gyengül a szervezet ellenállóképessége, így jellemzően többször van szükségünk gyógyszerekre, például különböző antibiotikumokra. Egy-egy antibiotikumkúra után nagyon fontos a probiotikumok célzott bevitele, amelyek segítenek helyreállítani a természetes hüvelyflórát, annak egészséges egyensúlyát. Ennek egyik leghatékonyabb, legcélzottabb és legpraktikusabb eszköze a probiotikus tampon.
2.) Azzá leszel, amit eszel…
Mint a legtöbb területen, az intim egészség megőrzésében is nagyon komoly szerepe van a tudatos táplálkozásnak. Hüvelyi panaszok esetén kerülendő a cukor, az élesztő és az alkoholos italok fogyasztása. Az alkoholt több szempontból is érdemes mellőzni ilyenkor, hiszen egyrészt magas cukortartalma miatt kedvező táptalajt nyújt a gombáknak, másrészt legyengíti a szervezet védelmi rendszerét. Inkább együnk élőflórás joghurtokat, zöldségféléket, gyümölcsöket. Az egészséges táplálkozás azért is nagyon fontos, mert a súlyfelesleg is kedvezhet a fertőzéseknek, hiszen a szeméremtest, ilyen esetekben, sokszor nem tud megfelelően szellőzni.
3.) Nem a ruha teszi… vagy mégis…
A hüvelyi mikroflóra egyensúlyának felborulását okozhatja szoros, műszálas ruházat viselése is. Ne hordjunk műszálas alsóneműt, és tartózkodjunk a műanyag fóliával ellátott egészségügyi és tisztasági betétektől. Ezek – ugyanúgy, mint a nylon harisnyanadrágok – meleg és nedves klímát teremtenek, melyekben a gombák igen gyorsan szaporodásnak indulhatnak. A szűk nadrág, a szoros fehérnemű sajnos szintén nem kedvez a gombák elleni védekezésnek, tanácsos minél többször lazább, jól szellőző ruházatot viselni. A strandruházat is nagyon fontos. Mindig legyen nálunk váltás fürdőruha és fürdés után mindig cseréljük át azt a szárazra.
4.) Fontos a kényes egyensúly…
Szintén sok problémát okozhat a nem megfelelő intim higiénia. A hangsúly a „nem megfelelőn” van, hiszen a túlzásba vitt intim tisztálkodás ugyanúgy káros lehet a hüvely természetes ökológiájára, mint annak teljes elhanyagolása. Sokan allergiás reakciókkal válaszolnak egyes kozmetikumokra, sokan túlzásba viszik a hüvelyi irrigálást, a lúgos tisztálkodószerek pedig még számos egyéb kellemetlenséget is okozhatnak. A hüvelyben természetes módon is jelen lévő jótékony baktériumok tejsavat termelnek és egyensúlyban tartják annak ph értékét, beállítva egy enyhén savanyú kémhatást. Az egészséges hüvely ph értéke ph 3,8 – 4,2 között mozog.
5.) Megelőzni mindig könnyebb, mint meggyógyítani…
A menstruációs időszak alatt kiemelt jelentőséget kap a hüvelyi mikroflóra egyensúlya. Egyrészről a különböző hormonális hatások miatt a hüvelyflóra ilyenkor különösen fogékony a fertőzésekre, másrészről a menstruáció kapcsán a hüvelybe kerülő vér lúgos irányba változtatja meg a hüvely kémhatását, amely tovább rontja a természetes védekezőképességet a fertőzésekkel szemben.
Az Ellen probiotikus tampon használata klinikailag igazoltan megerősíti a természetes hüvelyflórát, segít helyreállítani a hüvelyflóra egészséges egyensúlyát. Egyedülálló módon ötvözi a hüvelyi panaszok kezelésére használt készítmények gyógyhatását, a tamponok jól ismert, klasszikus funkcióival. Hatását célzottan a hüvelyben fejti ki a menstruáció alatt. Túladagolni nem lehet és jól használható preventív jelleggel is a hüvelyflóra természetes védekezőképességének megerősítésre.