Türelmet és megértést kérnek a látogatóktól, mert olyan rendkívüli helyzet alakult ki, „amiben mindenkinek az együttműködésére és az összefogására van szükség, hogy a nyár többi része felhőtlenül teljen”.
Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, elsősorban az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt, ezért 29 településen a hét elején másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni. Mintegy 18 ezer fogyasztót érint a korlátozás, de főként Zalacsány és Kehidakustány esetében nyaralóövezeteket is, több településen az alacsony víznyomás miatt lajtoskocsikkal biztosítanak ivóvizet az ott élőknek.
A Zalavíz Zrt. a vízfogyasztási tendenciák miatt megelőzésként összesen 69 zalai település vezetőinek javasolta elsőfokú vízkorlátozás elrendelését.
A Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdő a közösségi oldalán adott hírt arról, hogy több medence határozatlan ideig nem üzemel a környező településeket érintő vízhiány miatt. Türelmet és megértést kérnek a látogatóktól.
MTI
Fotó: facebook / Kehida Termál