Lényeges eleme volt az üzletstratégiának a történelmi fürdők szolgáltatásainak nemzetközi árakhoz igazítása, így elérve az európai történelmi fürdők minimális árszintjét.
A Budapest Gyógyfürdői Zrt. 2024-ben minden eddigi csúcsot túlszárnyalt, az éves nettó árbevétel megközelíti a 26,3 milliárd forintot a 2023. évi 23 milliárd forint után, az adózás utáni eredménye meghaladja a 6,2 milliárd forintot az előző évi 5 milliárd forinttal szemben – közölte a társaság az MTI-vel.
Kiemelték, az eredmény elsősorban annak az üzleti stratégiának köszönhető, amelynek első hároméves programját még 2020-ban indították el. Lényeges elemei voltak az egy vendégre jutó árbevétel növelése, a történelmi fürdők szolgáltatásainak nemzetközi árakhoz igazítása, így elérve az európai történelmi fürdők minimális árszintjét. A hazai vendégeknek ugyanakkor évek óta jelentős kedvezményeket biztosítanak a Zsigmondy Klubkártyával és a komplex bérletkonstrukciókkal.
Az idén a társaság célja az eredménytermelő képesség fenntartása a beruházások megvalósításával, minőségi kiszolgálás és vendégélmény növelés mellett – írták a közleményben.
A tájékoztatás szerint a társaság a 2025. évi tervben megközelítőleg 4 millió vendéggel számol, ami a tavalyinál 10 ezerrel kevesebb ugyan, de ez alapvetően a több évre szóló fürdőfejlesztési program hatásából adódik. Emiatt az erre az évre tervezett árbevétel 237 millió forinttal elmaradhat a 2024. évitől. Az idén a társaság mintegy 4,6 milliárd forint adózott eredményre számít, amely az előző évhez viszonyítva 1,6 milliárd forintos csökkenés.
Kifejtették, az eltérés oka a Gellért fürdő utolsó negyedévre ütemezett bezárása miatti bevételkiesés, valamint a fürdők – kiemelten a Széchenyi és a Dandár – felújítása, a kedvezményrendszer kiterjesztése, az új törvényi előírásoknak (ESG, NIS2) való megfeleléshez szükséges beruházások finanszírozása, a bér- és anyagköltségek változása.
Hozzátették, a gyógyászat területén az elmúlt időszakban tapasztalt trend alapján csökkenés prognosztizálható. A gyógyászati céllal érkező vendégforgalomban 180 ezer belépésszámmal terveznek. A budapesti lakosok számára egészségmegőrzési programot alakítanak ki, ehhez két nappali kórházban – a Széchenyi és a Lukács fürdőnél – bővítik a gyógykezeléseket, akár prevenciós jelleggel is. A fürdőgyógyászati szolgáltatások igénybevételének ösztönzésére új, kedvezményes bérletkonstrukciókat vezetnek be – írták a közleményben.
MTI
Címlapkép: Széchenyi Gyógyfürdő / Fotó: depositphotos.com