A fürdőkúra főként a krónikus mozgásszervi, reumatológiai, ortopédiai problémák enyhítésére szolgál.
A nyugdíjasok számára évente két TB-támogatott gyógyfürdői kúra vehető igénybe Magyarországon. A fürdőkúra főként a krónikus mozgásszervi, reumatológiai, ortopédiai problémák enyhítésére szolgál. Mivel ezek a kúrák társadalombiztosítási támogatással elérhetők, jelentős anyagi könnyebbséget jelenthetnek az érintettek számára, hiszen az olykor borsos belépőjegyek és kezelések árának csak töredékét kell megfizetni, jobb esetben ingyenesen is igénybe vehetők a szolgáltatások.
A gyógyfürdőbe szóló beutalót reumatológus, fizikoterapeuta, ortopéd, traumatológus vagy mozgásszervi rehabilitációs szakorvos állíthatja ki. Ha megvan a beutaló, a kezelést 30 napon belül el kell kezdeni. Az alapérvényességi időszak 8 hét, de ha indokoltan megszakad a fürdőkúra, akkor hosszabbítás is kérhető. Mivel évente két kúrát írhat fel az orvos, fontos, hogy a beteg a kezelés végeztével a szakorvoshoz visszatérjen egy ellenőrző vizsgálatra.
Milyen szolgáltatások vehetők igénybe a fürdőkúra során?
A TB támogatott fürdőkben, többek között a nyugdíjasoknak elérhető gyógyfürdői szolgáltatások között szerepel a gyógyvizes gyógymedence és kádfürdő, iszappakolás, szénsavas fürdő, súlyfürdő, orvosi gyógymasszázs, víz alatti vízsugármasszázs, valamint a csoportos víz alatti gyógytorna. Emellett a gyógyfürdői ellátások részeként utazási támogatás is kérhető, amelyet a kezelőorvos állít ki, és a fürdő igazol le, ezzel is segítve a kezelésekre történő eljutást – foglalta össze a zaol.hu.